Menštruačná a ovulačná kalkulačka

Chystáš sa na dovolenku, máš dôležité stretnutie alebo Ťa čaká iná významná udalosť? Chcela by si presne vedieť kedy máš rátať s menštruáciou? Alebo si iba potrebuješ poznačiť dôležité fakty alebo symptómy o Tvojej aktuálnej alebo predchádzajúcej menštruácii? Použi tento menštruačný a ovulačný kalendár v ktorom máš všetko potrebné na jednom mieste a je Ti to prístupné kedykoľvek a kdekoľvek to potrebuješ. Kalendár na základe vložených údajov vie odhadnúť kedy príde Tvoja ďalšia menštruácia a pošle Ti o tom automaticky pripomienku. Tieto predikcie sú založené na základe Tvojich posledných menštruačných cyklov a preto sa môže stať, že Tvoje budúce cykly sa môžu na základe udalostí, ktoré v Tvojom živote udejú, mierne meniť. V prípade, že by si chcela otehotnieť, ovulačný kalendár Ti pomôže pochopiť Tvoje ovulačné cykly a preto aj s jeho pomocou môžeš zvýšiť svoje šance na otehotnenie.

Ako presne funguje kalkulačka na značenie periódy?

S touto menštruačnou kalkulačkou môžeš získať prehľad o svojej menštruácii a ovulácii nie iba na nadchádzajúce mesiace, ale tiež na niekoľko rokov dopredu. Kedykoľvek si môžeš prepnúť na zobrazenie po rokoch a vidieť tak všetko na jednom mieste a na jednej obrazovke. Je to jednoduchý a účinný spôsob ako si sledovať svoje dni a mať v nich prehľad. Niektorými z funkcií menštruačného kalendára sú (iné funkcie kalendára sú podrobnejšie spomenuté na hlavnej stránke projektu)

Menštruačný cyklus sa počíta od začiatku jedného cyklu po začiatok ďalšieho. Prvý deň krvácania je považovaný za prvý deň menštruačného cyklu. Jeden cyklus priemerne trvá 23 až 35 dní. Avšak menštruačný cyklus môže byť dlhší alebo kratší ako je priemer, čo môže, ale aj nemusí indikovať nejaký problém. Žena v priemere stratí počas menštruácie okolo 35 ml krvi. Mladým dievčatám zvyčajne začne menštruácia v rokoch 11 až 14. Predovšetkým v mladom dievčenskom veku môže ísť o nepravidelnú menštruáciu, ale cyklus by sa mal časom ustáliť. V rokoch 39 až 51 zvyčajne menštruačné cykly ženy sa začnú postupne predlžovať až nakoniec prestanú úplne čo označujeme ako menopauzu.

Menštruačná kalkulačka na značenie menštruačných cyklov funguje nasledovne:

Facebook Twitter Digg Reddit LinkedIn StumbleUpon Email

Užitočné články, ktoré Ťa môžu zaujímať