Monitor plodnosti Daysy

Švajčiarska spoločnosť Valley Electronics, zaoberajúca sa už 30 rokov výrobou monitorov plodnosti, priniesla na trh skutočne vydarenú novinku − kompaktný a diskrétny monitor plodnosti Daysy. Okamžite upútal našu pozornosť a preto sme sa rozhodli ho vyskúšať a podeliť sa o našu skúsenosť.

Monitor plodnosti Daysy je šikovný prístroj, ktorý kombinuje technológiu s prirodzenými metódami kontroly počatia. Vo svojej podstate je Daysy bazálny teplomer so zabudovaným algoritmom, ktorý sa naučí Tvoj unikátny cyklus a vie následne predpovedať plodné a neplodné dni. Môže to znieť neuveriteľne a možno to v prvom momente nebudí dôveru, avšak precízne klinické skúšky potvrdili 99,3% spoľahlivosť Daysy, čo je rovnaká spoľahlivosť, akú poskytuje hormonálna antikoncepcia. Daysy je tak možné využívať nielen ako efektívny prostriedok na prevenciu tehotenstva, teda ako prirodzenú antikoncepciu, ale zároveň aj ako výbornú pomôcku pri plánovaní dieťatka.

Monitor plodnosti Daysy v krabici

Použitie Daysy

Použitie Daysy je veľmi jednoduché a zaberie maximálne jednu minútu denne. Každé ráno, ihneď po prebudení, si zoberieš Daysy a stlačením stredového tlačidla ju zobudíš. Následne ešte jedným stlačením stredového tlačidla aktivuješ meraciu funkciu a špičku senzora vložíš pod jazyk. Keď zaznie signál, meranie je ukončené a Daysy zobrazí aktuálny stav plodnosti pomocou troch svetielok:

V prípade, že ešte neplánujete prírastok do rodiny, so žltým svetlom treba narábať ako s červeným, teda daný deň považovať za plodný. Blikajúcim fialovým svetielkom Daysy oznamuje, že sa blíži čas Tvojej menštruácie. Keď blikajú všetky svetielka znamená to, že je možnosť, že by si bola tehotná a ak sú všetky tri svetlá rozsvietené je pravdepodobné, že si tehotná. Daysy samozrejme vychádza z Tvojej bazálnej teploty, dĺžky cyklu a ďalších získaných dát, takže je potrebné si spraviť tehotenský test a až lekár naisto potvrdí tehotenstvo.

Mobilná aplikácia DaysyView

Daysy má svoju mobilnú aplikáciu, v ktorej sa po synchronizácií zobrazí graf bazálnej teploty, jednotlivé namerané teploty, ako aj kalendár s predikciou plodných a neplodných dní. Je potrebné zdôrazniť, že predikcia budúcich dní je skutočne len predikciou a na základe nameraných teplôt sa bude flexibilne meniť a preto Tvoj stav plodnosti na najbližších 24 hodín je kľúčové vždy ráno po meraní odčítať priamo z Daysy.

Mobilná aplikácia DaysyView

Pravidlá použitia

Daysy má veľmi jednoduché pravidlá použitia, ktoré je ale potrebné skutočne dodržiavať, aby bola dosiahnutá deklarovaná 99,3% spoľahlivosť. Základným pravidlom je merať si teplotu v ústach každé ráno, ihneď po prebudení − predtým, než vstaneš z postele, teda ešte skôr ako si odskočíš na toaletu, skôr ako pozdravíš partnera. Potrebné je mať za sebou aspoň 3 − 4 hodiny neprerušovaného spánku, lebo až vtedy telo dosiahne svoju bazálnu teplotu tela. Bazálna teplota tela je pokojová teplota tela a spolu s menštruáciou je pre Daysy kľúčovým údajom. Preto je potrebné zadať menštruáciu na Daysy presne v tie dni, v ktoré ju máš.

Daysy je najefektívnejšia pri cykloch v rozmedzí 19 − 40 dní. Pri dlhších cykloch jej efektivita klesá, keďže Daysy bude zobrazovať viac žltých dní, čo môže byť pre užívateľky frustrujúce.

Kvalita a životnosť

Monitor plodnosti Daysy je vyrábaný v Nemecku, čím je dosiahnutá najvyššia kvalita. Jeho životnosť je odhadovaná na 7 až 10 rokov. Prvotná investícia je o niečo vyššia, avšak rýchla návratnosť je zaručená. Daysy už nevyžaduje žiadne ďalšie výdaje, je potrebné len raz za dva roky vymeniť mincovú baterku, ktorá je bežne dostupná. A čo je najpodstatnejšie, je úplne prirodzená, bez hormónov a bez akýchkoľvek vedľajších účinkov.

Osobná skúsenosť

Daysy používam už vyše roka a musím povedať, že moje nadšenie neklesá ale naopak, cítim potrebu sa o tejto skvelej pomôcke − ktorá je mimochodom certifikovanou zdravotnou pomôckou − podeliť so ženami v mojom okolí. Daysy mi bola doručená vo veľmi nápaditej krabici aj so všetkým príslušenstvom a s návodom na použitie. Po vložení baterky sa Daysy aktivuje a je hneď pripravená na meranie, nie je potrebné nič inštalovať. Nemusíš čakať na nový cyklus, môžeš si začať merať teplotu ihneď, dôležité je len počkať na ráno :). Pravidelné meranie teploty každé ráno sa pre mňa stalo automatickým úkonom, ktorý zvládam už aj v polospánku. Následne si prepojím Daysy s mobilom, aby mohla prebehnúť synchronizácia. Daysy bola pôvodne vyvinutá ako samostatná pomôcka, takže pokiaľ nemáš smartfón, stále ju môžeš plnohodnotne využívať. Pomocou svetielok budeš vždy informovaná o tom, v akej fáze cyklu sa nachádzaš a či daný deň je plodný alebo neplodný.

Viac sa o Daysy môžeš dočítať a zároveň si svoju Daysy objednať na stránke: www.daysy.sk

Facebook Twitter Digg Reddit LinkedIn StumbleUpon Email

Užitočné články, ktoré Ťa môžu zaujímať